Dit is Skylar Schneider

16 januari 2018

Met haar slechts 19 jaar heeft de Amerikaanse Skylar Schneider al een carrière van 15 jaar achter zich liggen. Ze komt naar Boels-Dolmans nadat ze drie jaar bij het Amerikaanse team ISCorp-SmartChoice heeft gereden met haar oudere zus Samantha. Ze is komend jaar de jongste renster in de oranje Boels-Dolmans-outfit ​​en hoopt haar al indrukwekkende carrière verder uit te bouwen. 

Schneider begon met fietsen op een BMX-fiets. Beide ouders wielrenden en zowel haar broer en zus deden aan BMX, dus toen Schneider slechts vier jaar oud was, deed ze voor het eerst mee aan een BMX-wedstrijd. "Een volledige wedstrijd van start tot finish was zo’n dertig seconden, dus ik herinner me dat ik tussen de wedstrijden door met alle andere meisjes van mijn leeftijd met poppen speelde. Dat zijn mooie herinneringen."

Schneider reisde het hele land door voor de wedstrijden en heeft vooral goede herinneringen overgehouden aan de jaarlijkse Oudjaarsnachtwedstrijd in Indianapolis, waar de eerste wedstrijd precies om middernacht begon. "Ik ben echt verliefd geworden op BMX en de hele BMX-scene," zegt Schneider. "Ik mis het weleens en misschien doe ik het ooit nog wel een keer. Maar het is sowieso een goede sport om mee te beginnen, omdat je er heel vaardig van wordt op de fiets wat je ook op de weg kunt gebruiken.”

Na een aantal jaar in de BMX begon Schneider ook andere disciplines uit te proberen. "Ik ben toen min of meer overgestapt naar baanwielrennen en veldrijden", zegt ze. "En toen ik, denk ik, twaalf was, ben ik op de weg opgegaan. Ik heb al het andere toen laten vallen. Ik was meteen verliefd op het wegwielrennen.”

Nu gebruikt Schneider alleen nog de andere discplines om zich in de winter in vorm te rijden, maar Schneider’s toekomst ligt op de weg. En ze heeft al indrukwekkende resultaten behaald, zoals brons op de individuele tijdrit bij het Wereldkampioenschap voor junioren in 2015 en een zilveren medaille op de weg een jaar later. Haar laatste overwinning was in etappe zes van de Thüringen Rundfahrt afgelopen jaar, waar ze de sprint won van een kopgroep van elf, die de hele dag vooruit had gereden.

"We gingen die etappe in met het doel om mij in de sprint uit te spelen," vertelt Schneider. "Maar we hadden ook de trui voor beste jongere in ons team, dus we moesten ook die verdedigen. We hebben een zo goed mogelijke strategie proberen te bepalen en ik had op dat moment ook alle vertrouwen dat ik het af kon maken. Ik herinner me nog dat de ploegleider op vijf kilometer van de finish in mijn oortje riep: ‘Oké Skylar, ga ervoor.’ En het liep perfect.”

Tijdens deze periode in Europa met het Amerikaanse team werd Schneider voor het eerst gepolst over haar plannen voor 2018. "Ik reed een koers in België met Megan en toen kwam ter sprake wat ik dit jaar zou doen,” legt Schneider uit. "Maar ik wist het nog niet zo goed. Vanaf toen is het balletje gaan rollen en nu sta ik hier.”

Dat ze uit mag komen voor Boels-Dolmans is als een droom die uitkomt voor Schneider. "Een paar jaar geleden, na het WK in Doha, deed ik een interview en toen vroegen ze me wat mijn dream team was," vertelt Schneider. "Ik zei dat dat Boels-Dolmans was. Dus toen ik de e-mail kreeg met de bevestiging dat ik bij het team mocht, voelde het echt als een droom. En dat doet het nog steeds een beetje. Ik ben absoluut onder de indruk van wie mijn nieuwe teamgenoten zijn."

Schneider’s leven zal in 2018 drastisch veranderen, als ze fulltime wielrenster wordt in een Europees team. "Ik zal waarschijnlijk veel meer tijd doorbrengen in Europa," zegt ze. "Mijn zus en vader, die de afgelopen drie jaar onze ploegleider was, achterlaten is het zwaarste aan dit alles. Maar we blijven contact houden en elkaar vanaf een afstand steunen.”

Schneider is klaar voor het grote avontuur en kijkt uit naar het komende jaar. "Grotere wedstrijden, grotere doelen en hoge verwachtingen, ik kijk enorm naar uit,” besluit Schneider. "Ik heb er altijd van gedroomd om naar Europa te komen. Ik zal van Europa mijn thuis maken. "

Andere nieuwsberichten